Sırbistan ile İngiltere Under 21 takımlarının karşı karşıya geldiği milli mücadelede büyük bir rezalet meydana geldi.

Hakemlerimizden Hüseyin Göçek'in yönettiği mücadelede İngilizlerin uzatma dakikalarda attığı golün ardından tribünler ve saha içi adeta savaş alanını andırırken maçın başından beri oyunun durmasını meşalelerle sağlayan Sırp taraftarlar işi çığırından çıkardı.

İngiliz futbolcu Dany Rose, Sırp ırkçılar tarafından maç boyunca tahrik edilirken tribünler genç futbolcuyu maymuna benzeten tezahüratlar yaparak futbolda hortlayan ırkçılık gerçeğini tekrar göz önüne serdiler.

Bu hakaretlere dayanamayan Dany Rose, tribünleri dönerek yaptıkları hareketin bir benzerini taraftarlar için yaparken maç sonrasında topa sert bir şekilde vurunca Hüseyin Göçek genç oyuncuyu kırmızı kartla cezalandırdı.İNGİLTERE'DE BÜYÜK ÖFKE HAKİM

Yaşanan olayların ardından İngiltere'nin tavrı oldukça sert oldu. İngiltere Başbakanı David Cameron olayı "korkunç" bulduğunu belirtip bir kınama mesajı yayınlarken Dailymail'in haberine göre İngiltere Spor Bakanı Hugh Robertson UEFA Başkanı Micheal Platini'ye konu ile ilgili duydukları rahatsızlığı anlattı.

Yine aynı haberde UEFA'nın internet sitesinde yaşananlarla ilgili bir rapor olmadığı belirtilirken mücadelede en fazla gündeme gelen isim olan Dany Rose ise şunları söyledi; "Ben 90 dakika boyunca ırkçı tezahüratlara maruz kaldım. Bu tip şeylerin yasak olması gerekir, Sırp futbolcunun biri beni iki kez sahada tokatladı ancak ben maç sonunda topa vurunca hakem beni oyundan attı." diyerek yaşananlara tepki gösterdi.